Kontakta oss 

Vi är 20 st Skogs & Lantbruksspecialister spridda över landet. I vår grupp hittar du agronomer, lantmästare, jägmästare, skogsmästare och många av oss har dessutom en ekonomisk högskoleutbildning.

Vi har alla en stark anknytning till landsbygden och de areella näringarna. Tillsammans har vi en unik erfarenhet och kompetens och genom vårt gedigna nätverk hjälper vi dig att hitta rätt bland rådgivare, mäklare, jurister, mm.

Tveka inte att kontakta din närmaste specialist!

Danske Gårdsägare

För dig som äger en gård med skog och mark men inte lever av gården.

 

Emma Blomberg 
 Danske Gårdsägare
 Tel:  0752-48 42 23
 E-post: danskegardsagare@danskebank.se


Norr

Johan Freij
Stockholm
Affärsområdeschef Skog & Lantbruk
Mobil: 070 – 510 52 75  
E-post: johan.freij@danskebank.se

Emma Frödå
Stockholm
Ansvarig Lantbruk Sverige
Mobil: 070 – 620 06 92  
E-post: emma.froda@danskebank.se

Anna Friis
Uppsala
Mobil: 076 – 721 60 48
E-post: anna.friis@danskebank.se

Kristina Glantz Nilsson
Västerås
Tel: 0752 – 48 24 37
Mobil: 070-220 13 23 
E-post: kristina.glantz.nilsson@danskebank.se

Öst

I region öst finns vi samlade i vårt ”Agri Center Södermanland – Östergötland” i Linköping.

Torkel Pettersson
Sörmland & Östra Östergötland
Mobil: 0702 – 47 38 50
E-post: torkel.pettersson@danskebank.se

Maria Lennartsson
Södermanland & Östergötland
Mobil: 0767 – 21 51 54
E-post: maria.lennartsson@danskebank.se

Ewa Wall
Östergötland
Tel: 0752 – 48 28 10
Mobil: 0767 – 23 26 50
E-post: eva.wall@danskebank.se

Karin Karlsson
Östergötland
Tel: 0706 – 84 99 21
E-post: karin.karlsson@danskebank.se

Erik Backman
Östergötland
Tel: 0737 – 00 52 15
E-post: erik.backman@danskebank.se

Cecilia Westman Dickson (föräldrarledig)
Linköping
Mobil: 0705 – 58 27 14
E-post: cecilia.dickson@danskebank.se

Väst

Johan Rådberg
Göteborg
Tel: 0752 – 48 42 42
E-post: johan.radberg@danskebank.se

Tomas Bäck
Karlstad
Tel: 0752 – 48 42 93
E-post: tomas.back@danskebank.se

Joakim Sörman
Skövde
Tel: 0703 – 53 31 85
E-post: joakim.sorman@danskebank.se

Fredrik Falk
Karlstad/Örebro
Mobil: 076 – 721 61 36
E-post: fredrik.falk@danskebank.se

Martin Melin
Råvaru- & Valutahandlare
Tel: 0752 – 48 20 04
E-post: martin.melin@danskebank.se

Syd

Sofia Eitrem
Kalmar/Växjö
Tel: 0721 – 46 49 71
E-post: sofia.eitrem@danskebank.se

John Engström
Jönköping
Mobil: 0767 – 21 60 69
E-post: john.engstrom@danskebank.se

Sebastian Johansson
Halmstad
Mobil: 070 – 620 06 92
E-post: sebastian.johansson@danskebank.se

 

Jörgen Löfqvist
Västra Skåne
Mobil: 076 – 724 28 29
E-post: jorgen.lofqvist@danskebank.se

Anna Wall
Västra Skåne
Tel: 0752 – 48 37 84
Mobil: 0703 – 53 31 72
E-post: anna.wall@danskebank.se

Per Hansson
Kristianstad
Mobil: 0709 – 24 25 10
E-post: per.hansson@danskebank.se

Relaterat innehåll