Kontakta oss 

Vi är 20 st Skogs & Lantbruksspecialister spridda över landet. I vår grupp hittar du agronomer, lantmästare, jägmästare, skogsmästare och många av oss har dessutom en ekonomisk högskoleutbildning.

Vi har alla en stark anknytning till landsbygden och de areella näringarna. Tillsammans har vi en unik erfarenhet och kompetens och genom vårt gedigna nätverk hjälper vi dig att hitta rätt bland rådgivare, mäklare, jurister, mm.

Tveka inte att kontakta din närmaste specialist!

Region Norr

Johan Freij
Stockholm
Affärsområdeschef Skog & Lantbruk
Tel: 0752 – 48 12 61
E-post: johan.freij@danskebank.se

Emma Frödå
Stockholm
Ansvarig Lantbruk Sverige
Tel: 0752 – 48 12 64
E-post: emma.froda@danskebank.se

Anna Friis
Uppsala
Tel: 0752 – 48 25 23
Mobil: 076 – 721 60 48
E-post: anna.friis@danskebank.se

Kristina Glantz Nilsson
Västerås
Tel: 0752 – 48 24 37
E-post: kristina.glantz.nilsson@danskebank.se

Region Öst

I region öst finns vi samlade i vårt ”Agri Center Södermanland – Östergötland” i Linköping.

Torkel Pettersson
Sörmland & Östra Östergötland
Mobil: 0702 – 47 38 50
E-post: torkel.pettersson@danskebank.se

Maria Lennartsson
Södermanland & Östergötland
Tel: 0752 – 48 07 09
Mobil: 0767 – 21 51 54
E-post: maria.lennartsson@danskebank.se

Ewa Wall
Östergötland
Tel: 0752 – 48 28 10
Mobil: 0767 – 23 26 50
E-post: eva.wall@danskebank.se

Karin Karlsson
Östergötland
Tel: 0706 – 84 99 21
E-post: karin.karlsson@danskebank.se

Erik Backman
Östergötland
Tel: 0737 – 00 52 15
E-post: erik.backman@danskebank.se

Cecilia Westman Dickson 
Linköping
Mobil: 0705 – 58 27 14
E-post: cecilia.dickson@danskebank.se

Region Väst

Johan Rådberg
Göteborg
Tel: 0752 – 48 42 42
E-post: johan.radberg@danskebank.se

Tomas Bäck
Karlstad
Tel: 0752 – 48 42 93
E-post: tomas.back@danskebank.se

Joakim Sörman
Skövde
Tel: 0703 – 53 31 85
E-post: joakim.sorman@danskebank.se

Martin Melin
Råvaru- & Valutahandlare
Tel: 0752 – 48 20 04
E-post: martin.melin@danskebank.se

Region Syd

Sofia Eitrem
Kalmar/Växjö
Tel: 0721 – 46 49 71
E-post: sofia.eitrem@danskebank.se

John Engström
Jönköping
Mobil: 0767 – 21 60 69
E-post: john.engstrom@danskebank.se

Sebastian Johansson
Halmstad
Mobil: 0752 – 48 21 49
E-post: sebastian.johansson@danskebank.se

 

Jörgen Löfqvist
Västra Skåne
Tel: 0752 – 48 21 07
E-post: jorgen.lofqvist@danskebank.se

Anna Wall
Västra Skåne
Tel: 0752 – 48 37 84
Mobil: 0703 – 53 31 72
E-post: anna.wall@danskebank.se

Per Hansson
Kristianstad
Tel: 0752 – 48 21 26
Mobil: 0709 – 24 25 10
E-post: per.hansson@danskebank.se

Relaterat innehåll